Όπως κάθε χρόνο τέτοια εποχή, με την οργανωτική φροντίδα του Συνδέσμου Ενεργών και Συνταξιούχων Ναυτικών Αίγινας "Ο Άγιος Νικόλαος", τελέσθηκε το ετήσιο μνημόσυνο για την ανάπαυση των ψυχών των ναυτικών της Αίγινας, που έφυγαν από τη ζωή κατά τη διάρκεια της υπηρεσίας τους, στην είσοδο του λιμανιού, στην προβλήτα δίπλα στο εκκλησάκι του Αγίου Νικολάου του Θαλασσινού.
Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργία οι οικείοι και οι συγγενείς των ναυτικών, συγκεντρώθηκαν στην άκρη της προβλήτας, όπου τελέσθηκε το μνημόσυνο. Κατά τη διάρκεια της ανάγνωσης των ονομάτων από τον πρόεδρο του συνδέσμου, οι συγγενείς των ναυτικών έριξαν λουλούδια στη θάλασσα.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: