![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves5/DSC_0154-2dimotiko.jpg)
Λαμπερή, από τα ευτυχισμένα πρόσωπα των μικρών μαθητών και γεμάτη από την ζεστασιά της φροντίδας των δασκάλων και των γονέων, ήταν η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση, που διοργάνωσε ο Συλλόγος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αίγινας, το απόγευμα της Κυριακής. Η γιορτινή μουσική, τα τραγούδια και τα απαραίτητα κάλαντα, έδωσαν τον γιορτινό ρυθμό στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.
Η όμορφη γιορτή περιελάμβανε ακόμη αφήγηση παραμυθιού, παιχνιδομαγειρέματα, κατασκευές, face painting, ταινία και μπουφέ με πολλές νοστιμιές. Καλά Χριστούγεννα!