Ξεκίνησαν χθες και συνεχίζονται σήμερα οι εργασίες από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου, προκειμένου να απομακρυνθούν από το οδόστρωμα οι μεγάλες ποσότητες φυκιών, που ξεβράστηκαν στον δρόμο λόγω των ισχυρών ανέμων. Το πρόβλημα έγινε εμφανές χθες στην περιοχή της Αύρας, του Φάρου, της Αγίας Ειρήνης και στην περιοχή "Ακρογιάλι".
Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal.
Ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Δημήτρης Καραγιάννης μιλώντας το πρωί στο ραδιόφωνο του Aegina Portal, είπε ότι η προσπάθεια ξεκίνησε από χθες, τα φύκια απομακρύνθηκαν από το οδόστρωμα και η προσπάθεια επαναλαμβάνεται και σήμερα καθώς ο κυματισμός κατά τη διάρκεια των ωρών που πέρασαν ξέβρασε και πάλι φύκια στον δρόμο.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: