Δύο ακόμη πρόστιμα για παραβάσεις του Κανονισμού Καθαριότητας επιβλήθηκαν στην αρχή του μήνα με απόφαση του δημάρχου κ. Γιάννη Ζορμπά. Και τα δύο πρόστιμα είναι ύψους 600 ευρώ έκαστο και αφορούν στην "απόρριψη ογκωδών σε ξένη ιδιοκτησία ή κοινόχρηστο χώρο".
Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal.
Στις αποφάσεις για την επιβολή των προστίμων προβλέπεται η δυνατότητα ένστασης. Σύμφωνα με σχετική απόφαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής: Τυχόν ενστάσεις επί των προστίμων που αφορούν βεβαιωμένες παραβάσεις του Κανονισμού Καθαριότητας του Δήμου εξετάζονται από την αρμόδια Επιτροπή Ενστάσεων. Ένσταση μπορεί να υποβάλλει ο άμεσα ενδιαφερόμενος ή άλλο εξουσιοδοτημένο από τον ενδιαφερόμενο πρόσωπο. Η ένσταση υποβάλλεται στο Γραφείο Πρωτοκόλλου του Δήμου μέσα σε προθεσμία πέντε (5) ημερών από την επίδοση της πράξης στον υπόχρεο ή από τότε που αποδεδειγμένα έλαβε πλήρη γνώση αυτής.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: