![ergatiki-protomagia-aegina.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/ergatiki-protomagia-aegina.jpg)
Εκδήλωση για την εργατική πρωτομαγιά πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στην Παλαιά Προβλήτα στην παραλία της Αίγινας. Την εκδήλωση συνδιοργάνωσαν ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε ν. Αργοσαρωνικού, το Σωματείο Εργατοϋπαλλήλων Δήμου Αίγινας, η ΕΛΜΕ Πειραιά και το Σωματείο Συνταξιούχων Ο.Α.Ε.Ε Πειραιά και Νήσων.
Η εκδήλωση που έγινε υπό βροχή, περιλάμβανε παιδική έκθεση ζωγραφικής. Στο Aegina Portal μίλησε εκ μέρους των διοργανωτών η κ. Ευαγγελία Λυκούρη. Την εκδήλωση παρακολούθησε ο δημοτικός σύμβουλος κ. Παναγιώτης Ηλίας, εκπρόσωποι και μέλη των διοργανωτών συλλόγων.