![20230611_210103-00.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/20230611_210103-00.jpg)
Με πολύ μεγάλη επιτυχία και προσέλευση των κατοίκων της περιοχής, πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Κυριακής στην πλατεία της Κυψέλης, ένα παραδοσιακό γλέντι αφιερωμένο στην "Χαλασμένη", όπως ονομαζόταν παλαιότερα η Κυψέλη.
Η εκδήλωση περιλάμβανε ένα ιστορικό - λαογραφικό ταξίδι μέσα από ιστορίες και φωτογραφικό υλικό, σε παρουσίαση και επιμέλεια του κ. Γιώργου Μπήτρου και ζωντανή μουσική από τους μουσικούς Χρήστο Λαβούτα, Δημήτρη Μπόγρη και Ζαχαρία Παλαμήδη.
![20230611_214216-03.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/20230611_214216-03.jpg)
Στην κατάμεστη από κόσμο πλατεία της Κυψέλης, η μουσική, ο χορός και η κεφάτη διάθεση συνοδεύτηκαν από πλούσια κεράσματα που προσέφεραν οι επαγγελματίες της περιοχής.
Την εκδήλωση προλόγισε και παρουσίασε ο κ. Γιώργος Μπήτρος και χαιρέτησε ο πρόεδρος της Κοινότητας κ. Μηνάς Γιαννούλης.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκε για την μεγάλη του προσφορά, ο εφημέριος του ενοριακού ναού πατέρας Νεκτάριος Κουκούλης. "Μέσα από τον συνάνθρωπο θα δούμε παράδεισο", είπε μιλώντας στο κοινό.
Τη γιορτή διοργάνωσε η Κοινότητα Κυψέλης σε συνεργασία με τους επαγγελματίες της περιοχής.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκε για την μεγάλη του προσφορά, ο εφημέριος του ενοριακού ναού πατέρας Νεκτάριος Κουκούλης. "Μέσα από τον συνάνθρωπο θα δούμε παράδεισο", είπε μιλώντας στο κοινό.
Τη γιορτή διοργάνωσε η Κοινότητα Κυψέλης σε συνεργασία με τους επαγγελματίες της περιοχής.