![20231227_120817.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20231227_120817.jpg)
Μία ακόμη εκδήλωση, αυτή τη φορά με ζωγραφική, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τετάρτης στην αίθουσα του Λαογραφικού Μουσείου, στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου Αίγινας.
Ο ζωγράφος Παύλος Βαλωμένος συμμετείχε σε δράση του Συλλόγου Προόδου και Αλληλεγγύης Αγίων, μαθαίνοντας στα παιδιά, πως να ζωγραφίζουν εορταστικές κάρτες.
Στο Aegina Portal μίλησαν εκ μέρους του συλλόγου η κ. Εύη Χελιώτη και ο ζωγράφος Παύλος Βαλωμένος.