![20240114_114828-00.jpg](/images/xoves8/20240114_114828-00.jpg)
Την εκδήλωση για την πρωτοχρονιάτικη πίτα, πραγματοποίησε σήμερα το πρωί στην αίθουσα του Λαογραφικού Μουσείου, ο Σύλλογος Φίλων του Λαογραφικού Μουσείου Αίγινας. Την εκδήλωση προλόγισε η πρόεδρος του συλλόγου κ. Ελπίδα Θανοπούλου και χαιρέτησε ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Φίλιππος Τζίτζης.
Την εκδήλωση παρακολούθησε ο προέδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Φίλιππος Τζίτζης, η δημοτικής σύμβουλος κ. Σίλα Αλεξίου, μέλη και φίλοι του συλλόγου, που αντάλλαξαν ευχές για τη νέα χρονιά.