![20240624_203601_1.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20240624_203601_1.jpg)
Με μεγάλη μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε και φέτος η γιορτή με τους παραδοσιακούς χορούς, που διοργανώνει κάθε χρόνο ο Μορφωτικός και Εκπολιτιστικός Σύλλογος Βαθέος.
Η εκδήλωση ξεκίνησε στις 8 το βράδυ, στο προαύλιο του ενοριακού ναού, της Αγίας Τριάδας που πανηγυρίζει
.
![20240624_203447.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20240624_203447.jpg)
Τα μέλη του Συλλόγου παρουσίασαν μία φροντισμένη εκδήλωση, με ζωντανή μουσική και παραδοσιακούς χορούς, στην οποία συμμετείχαν όλα τα χορευτικά τμήματα του συλλόγου, καθώς και το παιδικό - εφηβικό τμήμα της Στέγης Πολιτισμού, με παραδοσιακή μουσική. Έπαιξαν οι μουσικοί: Γιώργος Καλαμάκης, τραγούδι και λαούτο, Ακριβός Ζερβός, κλαρίνο, Κωνσταντίνος Καλαμάκης, βιολί, Αλέξανδρος Ριζόπουλος, κρουστά και ο κ. Τάσος Σταβέρης στην κρητική λύρα, ο οποίος, επίσης, παρουσίασε το μουσικό σχήμα.
![20240624_211523.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20240624_211523.jpg)
Την εκδήλωση προλόγισε η πρόεδρος του συλλόγου κ. Όλγα Πετρίτη και χαιρέτησε ο αντιδήμαρχος κ. Νίκος Μαρίνος. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Δήμου Αίγινας.