Έξαλλοι οι επαγγελματίες της παραλίας που βρίσκονται κοντά στην κεντρική ιχθυαγορά της Αίγινας με το πρόβλημα που προέκυψε λίγο μετά τις 13:00 σήμερα το μεσημέρι. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ ο βιολογικός που έχει εγκατασταθεί στο μικρό πάρκο δίπλα στην ιχθυαγορά έχει τεθεί εκτός λειτουργίας. Το πρόβλημα ωστόσο είναι διαφορετικό από τα ζητήματα που είχαν προκύψει στο παρελθόν με την υπερχείλιση του συστήματος, αφού εντοπίζεται στον καθαρισμό που πρέπει να γίνεται στα φρεάτια που χρησιμοποιεί η ιχθυαγορά. Φαίνεται ότι αυτά δεν καθαρίζονται με αποτέλεσμα το νερό να υπερχειλίζει αυτή τη στιγμή (time stamp13:21:56) δημιουργώντας μία κακή εικόνα και φυσικά ζήτημα υγιεινής. Το πρόβλημα αναμένεται να λυθεί λίγο μετά τις 15:00 σήμερα το μεσημέρι οπότε και θα έρθει από τον Πειραιά βυτιοφόρο που θα αποφράξει το σύστημα. Οι επαγγελματίες είναι αγανακτισμένοι με το πρόβλημα, ενώ οι περαστικοί μιλούν για τις επιπτώσεις που έχουν τα ακάθαρτα νερά στη θάλασσα του λιμανιού.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: