Μία νέα, σημαντική βλάβη στο δίκτυο ύδρευσης του νησιού, εντοπίστηκε σήμερα τα ξημερώματα, αυτή τη φορά στη Λεωφόρο Στρατηγού Πετρίτη, περίπου εκατό μέτρα από το ύψος της παραλιακής οδού Αίγινας - Σουβάλας. Η βλάβη εντοπίστηκε λίγο μετά τις 01:00 π.μ. οπότε και διεκόπη η παροχή στην περιοχή. Σήμερα στις 7 το πρωί συνεργείο του Δήμου Αίγινας ξεκίνησε τις εργασίες για την αποκατάσταση της βλάβης. Μέχρι αυτή να αποκατασταθεί χωρίς νερό θα μείνουν οικιακοί υδρολήπτες και επιχειρήσεις που βρίσκονται στη Στρατηγού Πετρίτη και άλλα σημεία της περιοχής.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: