Τα σημαντικά οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει το ΚΤΕΛ επανέρχονται και μάλιστα μέσα στις γιορτές. Το ζήτημα επιβεβαίωσε και ο πρόεδρος του ΚΤΕΛ κύρος Σπύρος Χατζίνας, ο οποίος σε τηλεφωνική επικοινωνία μας είπε ότι πρόθεση του είναι να γίνονται δρομολόγια, όμως υπάρχουν πολλά οφειλόμενα και η οικονομική κατάσταση που επικρατεί δεν αφήνει περιθώρια για την κίνηση των λεωφορείων. Για το θέμα επικοινωνήσαμε και με τον Δήμαρχο Αίγινας κύριο Σάκη Σακκιώτη, ο οποίος μας είπε ότι αύριο θα έχει συνάντηση με τον Αντιπεριφερειάρχη Νήσων κύριο Δημήτρη Κατσικάρη και για αυτό το ζήτημα.
Χωρίς λεωφορεία μένει η Αίγινα και στις γιορτές. .
Τα σημαντικά οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει το ΚΤΕΛ επανέρχονται και μάλιστα μέσα στις γιορτές. Το ζήτημα επιβεβαίωσε και ο πρόεδρος του ΚΤΕΛ κύρος Σπύρος Χατζίνας, ο οποίος σε τηλεφωνική επικοινωνία μας είπε ότι πρόθεση του είναι να γίνονται δρομολόγια, όμως υπάρχουν πολλά οφειλόμενα και η οικονομική κατάσταση που επικρατεί δεν αφήνει περιθώρια για την κίνηση των λεωφορείων. Για το θέμα επικοινωνήσαμε και με τον Δήμαρχο Αίγινας κύριο Σάκη Σακκιώτη, ο οποίος μας είπε ότι αύριο θα έχει συνάντηση με τον Αντιπεριφερειάρχη Νήσων κύριο Δημήτρη Κατσικάρη και για αυτό το ζήτημα.