Ξεκίνησε ο καθαρισμός των παραλιών στην Αίγινα. Κάθε χρόνο τέτοια περίπου εποχή, ειδικά συνεργεία φροντίζουν για τον καθαρισμό των ακτογραμμών στο νησί, ειδικά εκεί που ο βυθός και
Ας μην ξεχνάμε πως στο έργο του καθαρισμού των ακτών στην Αίγινα, συχνά συμμετέχουν εθελοντικά και φορείς του νησιού. Άλλωστε είναι κάτι που όλοι μας μπορούμε να βοηθήσουμε. Ένας απογευματινός περίπατος στην αγαπημένη μας παραλία και μια τσάντα απορριμάτων που θα γεμίσουμε κατά την διάρκεια της, μόνο θετικά αποτελέσματα μπορεί να αποφέρει.
Καταλήγοντας και σύμφωνα με τα στοιχεία για την ποιότητα των υδάτων κολύμβησης από το www.thalassa.gr η Αίγινα έχει πεντακάθαρες θάλασσες! Ας φροντίσουμε όλοι μας, με την ενεργή συμμετοχή μας να παραμείνουν έτσι.