Σε μία "περίοδο χάριτος" προσανατολίζεται η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας για τους οδηγούς των παράνομα παρκαρισμένων οχημάτων. Έτσι, αντί για τα γνωστά ροζ χαρτάκια των κλήσεων, οι οδηγοί θα βρίσκουν στα παρμπρίζ των αυτοκινήτων τους μία σύσταση ώστε να μην παρκάρουν στο συγκεκριμένο σημείο. Αυτά, αλλά και άλλα στοιχεία προέκυψαν από τη συνέντευξη του δημοτικού συμβούλου κυρίου Τάσου Κρεούζη στο ραδιόφωνο του Aegina Portal. Ο κύριος Κρεούζης που ανέλαβε πρόσφατα τη θέση του προϊσταμένου της Δημοτικής Αστυνομίας, μίλησε για την προσπάθεια που γίνεται ώστε το κέντρο να απαλλαγεί από τα παράνομα παρκαρισμένα αυτοκίνητα, για τη συμμετοχή των κατοίκων της Αίγινας σε αυτή την προσπάθεια, για τους στόχους που έχουν τεθεί στη λειτουργία της Δημοτικής Αστυνομίας, τα προβλήματα, τις προτεραιότητες, αλλά και τον τρόπο που θα κινηθεί η υπηρεσία τις ημέρες του Πάσχα και άλλων ημερών με αυξημένη κίνηση οχημάτων.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: