Πιστεύω ότι είμαστε πλέον ώριμοι και κανένας δεν πρέπει να δει αυτό το ζήτημα, το τεράστιο για το μέλλον της χώρας, εγωιστικά." είπε ο κύριος Κατσικάρης και συνέχισε: "Πρέπει να εγκαταλείψουμε το εγώ, να πάμε στο εμείς και πιστεύω ότι η Ελλάδα από την Τρίτη, πρέπει να κυβερνηθεί για να οδηγηθεί σε ασφαλές λιμάνι". Τέλος για την ομαλή εξέλιξη της διαδικασίας είπε: "Η Περιφέρεια Αττικής έκανε όλες τις διαδικασίες των εκλογών, πιστεύω άριστα. Οι πολίτες είναι ευχαριστημένοι, όλα πήγαν πολύ καλά και ελπίζουμε σε μία καλύτερη ημέρα αύριο".
Στο 1ο Γυμνάσιο Αίγινας ψήφισε ο Αντιπεριφερειάρχης Νήσων Δημήτρης Κατσικάρης. .
Πιστεύω ότι είμαστε πλέον ώριμοι και κανένας δεν πρέπει να δει αυτό το ζήτημα, το τεράστιο για το μέλλον της χώρας, εγωιστικά." είπε ο κύριος Κατσικάρης και συνέχισε: "Πρέπει να εγκαταλείψουμε το εγώ, να πάμε στο εμείς και πιστεύω ότι η Ελλάδα από την Τρίτη, πρέπει να κυβερνηθεί για να οδηγηθεί σε ασφαλές λιμάνι". Τέλος για την ομαλή εξέλιξη της διαδικασίας είπε: "Η Περιφέρεια Αττικής έκανε όλες τις διαδικασίες των εκλογών, πιστεύω άριστα. Οι πολίτες είναι ευχαριστημένοι, όλα πήγαν πολύ καλά και ελπίζουμε σε μία καλύτερη ημέρα αύριο".