Στην παρέλαση συμμετείχε και η μπάντα του συστήματος των Ναυτοπροσκόπων Αίγινας. Πριν και μετά την παρέλαση στην παραλία ακούγοντας παραδοσιακά τραγούδια της Αίγινας, ενώ μετά την ολοκλήρωσή της ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί.
Η παρέλαση στην παραλία της Αίγινας για την 28η Οκτωβρίου. . .
Στην παρέλαση συμμετείχε και η μπάντα του συστήματος των Ναυτοπροσκόπων Αίγινας. Πριν και μετά την παρέλαση στην παραλία ακούγοντας παραδοσιακά τραγούδια της Αίγινας, ενώ μετά την ολοκλήρωσή της ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί.