"Η Αίγινα με τα μάτια των ξένων περιηγητών". Ομιλία του δημοσιογράφου κ. Θόδωρου Καρζή στο Λαογραφικό Μουσείο.
![](/images/stories/001/84/DSC_0379.jpg)
"Η Αίγινα με τα μάτια των ξένων περιηγητών", ήταν το θέμα της ομιλίας του συγγραφέα και δημοσιογράφου κυρίου Θόδωρου Καρζή, που έγινε στα πλαίσια της έκθεσης ζωγραφικής "Παυσανία - Ελλάδος Περιήγησις". Την εκδήλωση, που πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ στην αυλή του Λαογραφικού Μουσείου Αίγινας, προλόγισε η επιμελήτρια της έκθεσης κυρία Ίρις Κρητικού και εκ μέρους του διοργανωτή φορέα "Φίλοι της Αίγινας" η κυρία Όλγα Αρνιακού.
Ακολούθησε η ομιλία του κυρίου Καρζή, συζήτηση με το κοινό, καθώς και περιήγηση στην έκθεση.