![1699731103200.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/1699731103200.jpg)
Μία ιατρική ομιλία με ενημερωτικό χαρακτήρα και ωφέλιμο περιεχόμενο πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου στο Λαογραφικό Μουσείο, από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών "Η Αφαία", με ομιλητή τον ιατρό γαστρεντερολόγο - ηπατολόγο κ. Νικόλαο Παπιαμώνη.
Η ομιλία περιελάμβανε τρία θέματα: τo σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου, τη γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και τέλος την προληπτική κολονοσκόπηση στο πλαίσιο της πρόληψης του καρκίνου του εντέρου.
![1699731103193.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/1699731103193.jpg)
Την εκδήλωση προλόγισε εκ μέρους του Δ.Σ. του συλλόγου η κ. Δέσποινα Σακκιώτη και παρακολούθησαν ο πρόεδρος του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου κ. Στέλιος Θεριανός, η πρόσφατα εκλεγείσα δημοτική σύμβουλος κ. Σίλα Αλεξίου, μέλη και φίλοι του συλλόγου. Η ομιλία ολοκληρώθηκε με ερωτήσεις και συζήτηση. Στο video μπορείτε να δείτε ένα μέρος της ομιλίας.