Σας ενημερώνουμε ότι μετά από συνέλευση των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Κυψέλης και του 2 ου Γυμνασίου Αίγινας με το Δήμαρχο Αίγινας και την Πρόεδρο της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Εκπαίδευσης, συζητήθηκε το κυκλοφοριακό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά στους δρόμους γύρω από τα σχολεία. Στη συνάντηση αυτή προτάθηκε από το Δήμαρχο Αίγινας να μονοδρομηθεί ο δρόμος Γ. Λυκούρη, όπου διέρχεται μπροστά από το Γυμνάσιο. Με τον τρόπο αυτό θα εξασφαλιστεί η ασφαλής προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού και του 2 ου Γυμνασίου τις εξής ώρες: από τις 8.00 έως τις 8.30 το πρωί και από τις 13.00 έως τις 14.00. Το παρακάτω σχήμα δείχνει αναλυτικά την πορεία που πρέπει να ακολουθούν οι οδηγοί των αυτοκινήτων.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: