Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Χθες η Κοινότητα εξέδωσε ερώτηση την οποία κοινοποιεί στη διευθύντρια του Κέντρου Υγείας Αίγινας και αναφέρει τα ακόλουθα: Παρακαλώ να με ενημερώσετε για τούς λόγους για τούς οποίους το Αγροτικό Ιατρείο της Τοπικής Κοινότητας Πέρδικας δεν έχει έως σήμερα και για όλο το τρέχον έτος επανδρωθεί με την παρουσία ιατρού και για τις ημέρες και ώρες που προβλέπονται. Η παντελής απουσία του αγροτικού ιατρού έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στους κατοίκους της Κοινότητάς μας ιδιαίτερα στους ηλικιωμένους και σε όσους δεν έχουν την δυνατότητα μετακίνησης στο κέντρο της Αίγινας. Τέλος, θέλουμε να υπογραμμίσουμε ότι επανειλημμένως έχουμε απευθυνθεί στο Κέντρο Υγείας Αίγινας για το ίδιο θέμα".