Σύμφωνα με Δελτίο Τύπου που εξέδωσε ο Φαρμακευτικός Σύλλογος Πειραιά πριν δύο εικοσιτετράωρα επισημαίνει ότι η γενική συνέλευση αποφάσισε ομόφωνα τη συνέχιση της άρσης της πίστωσης προς τον ΕΟΠΥΥ, προσδοκώντας την αποπληρωμή των οφειλομένων μηνός Ιουνίου και διεκδικώντας όλο το πλαίσιο που όρισε η Γενική Συνέλευση του Πανελληνίου Φαρμακευτικού Συλλόγου. Όσον αφορά το μέλλον των κινητοποιήσεων, οι φαρμακοποιοί του Πειραιά ανεξάρτητα των πληρωμών, θα ταυτιστούν με τις αποφάσεις του Πανελληνίου Φαρμακευτικού Συλλόγου.
Συνεχίζεται η ταλαιπωρία για τους ασφαλισμένους της Αίγινας, λόγω της άρσης της πίστωσης προς τον ΕΟΠΥΥ. .
Σύμφωνα με Δελτίο Τύπου που εξέδωσε ο Φαρμακευτικός Σύλλογος Πειραιά πριν δύο εικοσιτετράωρα επισημαίνει ότι η γενική συνέλευση αποφάσισε ομόφωνα τη συνέχιση της άρσης της πίστωσης προς τον ΕΟΠΥΥ, προσδοκώντας την αποπληρωμή των οφειλομένων μηνός Ιουνίου και διεκδικώντας όλο το πλαίσιο που όρισε η Γενική Συνέλευση του Πανελληνίου Φαρμακευτικού Συλλόγου. Όσον αφορά το μέλλον των κινητοποιήσεων, οι φαρμακοποιοί του Πειραιά ανεξάρτητα των πληρωμών, θα ταυτιστούν με τις αποφάσεις του Πανελληνίου Φαρμακευτικού Συλλόγου.