Δημοτικές Εκλογές 2010

"Αίγινα Πρόσω Ολοταχώς". Π. Γρηγορόπουλος: Η Αίγινα είναι πρώτα και πάνω από όλα.


Δελτίο Τύπου
Αιγινήτισσες  και Αιγινήτες,
Η επόμενη  περίοδος είναι ιδιαίτερα κρίσιμη  για το νησί μας. Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον, καλούμαστε να επιλέξουμε την κατεύθυνση που θα ακολουθήσουμε και από κοινού να χαράξουμε πορεία.   

Το  επόμενο διάστημα ο Δήμος Αίγινας χρειάζεται μια Διοίκηση:  

    * Με  ανθρωπιά και ευαισθησία. Που θα βρίσκεται διαρκώς στο πλευρό του πολίτη.
    * Με «ανοιχτές πόρτες». Που θα ακούει και θα λαμβάνει υπόψη τη γνώμη όλων των πολιτών.
    * Ανεξάρτητη. Που θα αντλεί δύναμη απ' όλες και όλους εσάς και δεν θα επιζητά κομματική στήριξη και χρίσματα.
    * Διεκδικητική και αποφασιστική. Που δεν θα αφήνει να πηγαίνει χαμένη ούτε μια ευκαιρία για το νησί μας.
    * Πρακτική και αποτελεσματική. Που θα παράγει χειροπιαστό έργο και θα δίνει άμεσες λύσεις.
    * Ικανή να διεκδικεί πόρους από την Πολιτεία. Και όχι μια Διοίκηση που θα υποτάσσεται στην κεντρική εξουσία.
    * Έντιμη. Που θα σέβεται και θα αξιοποιεί και το τελευταίο ευρώ των δημοτών.
    * Ενωτική. Που θα λειτουργεί χωρίς διακρίσεις και αποκλεισμούς και θα αγκαλιάζει όλες τις Αιγινήτισσες και όλους τους Αιγινήτες.

 

Μέχρι σήμερα έχω αποδείξει ότι για μένα η Αίγινα είναι πάνω από κόμματα και παρατάξεις.

Ότι είμαι αποφασισμένος να τα βάλω με τα συμφέροντα που κρατάνε σε ομηρία το νησί μας.

Ότι σε ζητήματα αρχών και αξιών δεν κάνω βήμα πίσω.

Ότι βρίσκομαι διαρκώς στο πλευρό σας, στις χαρές, στις λύπες, στις αγωνίες σας.

Δεσμεύομαι  ότι και στο μέλλον, με τον ίδιο τρόπο θα προχωρήσω.

Στις 7 Νοεμβρίου ζητώ να μου δώσετε ψήφο εμπιστοσύνης.

Σας ζητώ να στείλετε το μήνυμα ότι η Αίγινα δεν γυρίζει πίσω.

Ότι έχει αποφασίσει να χαράξει νέα, ελπιδοφόρα πορεία ΠΡΟΣΩ ΟΛΟΤΑΧΩΣ.  

Με  τη δική σας στήριξη, όλες και όλοι μαζί μπορούμε να τα καταφέρουμε. Μπορούμε να ξαναδώσουμε στο νησί της καρδιάς μας την αίγλη που του αξίζει. 
 

Παναγιώτης  Γρηγορόπουλος

Υποψήφιος Δήμαρχος Αίγινας