Στην Παλαιά Προβλήτα στις 8 το βράδυ, ξεκινούν σήμερα οι τριήμερες εκδηλώσεις το προγράμματος "Ταιριάζουμε στην Αίγινα" που πραγματοποιείται για τρίτη χρονιά στο νησί. Με την ευκαιρία ο εμπνευστής αυτού θεσμού κ. Πάνος Βέρδης μίλησε στο ραδιόφωνο του Aegina Portal για τους στόχους των δράσεων και παρουσίασε το πρόγραμμα. Πρόκειται για μία τριήμερη εκδήλωση ευαισθητοποίησης για την αποδοχή της διαφορετικότητας σε όλες της τις εκφάνσεις και ειδικά αυτή της αναπηρίας.
Οι εκδηλώσεις συνδιοργανώνονται με το Δήμο Αίγινας, το Σύλλογο Ατόμων με Σκλήρυνση κατά Πλάκας και τον Πανελλήνιο Σύλλογο Προσαρμοσμένων Δραστηριοτήτων άλμα. Συμμετέχουν επίσης σχολεία, τοπικοί φορείς και εθελοντές. Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων μπορείτε να το δείτε εδώ.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: