στους μικρούς του φίλους.
![marinos-00 marinos-00](/images/stories/thumbs03/01/marinos-00.jpg)
Δεκάδες λιλιπούτειοι θεατές είχαν την ευκαιρία να περάσουν ένα χαρούμενο απόγευμα με την παιδική παράσταση του γνωστού clown και συγγραφέα Γιώργου Μαρίνου. Η παράσταση εξελίχθηκε σε ένα ατελείωτο παιχνίδι με τα παιδιά, γεμάτη ευρηματικότητα και μουσική, που έδειχναν να διασκεδάζουν με την ψυχή τους!
Η εκδήλωση αν και αρχικά ήταν προγραμματισμένη να γίνει στην αυλή του Λαογραφικού Μουσείου, πραγματοποιήθηκε τελικά στον προαύλιο χώρο του πύργου του Μαρκέλλου.