Στο μαγικό κόσμο του παραμυθιού ταξίδεψε χθες το βράδυ μικρούς και μεγάλους η Ερασμία Αλυφαντή. Μετά το κύκλο των παραμυθιών με τίτλο "Κόκκινη κλωστή δεμένη στην ανέμη τυλιγμένη" στο περσινό φεστιβάλ, η Ερασμία Αλυφαντή παρουσίασε τις "Γοργονοϊστορίες", εκεί δίπλα στη θάλασσα στις εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Αίγινας.
Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν με τους ήρωες του παραμυθιού και έδειχναν την αγάπη τους με κάθε τρόπο, συμμετέχοντας με τη φαντασία τους στις ιστορίες που άκουγάν. Η καταγωγή της κυρίας Ερασμίας Αλυφαντή είναι από την Αίγινα, αλλά εδώ και τριάντα χρόνια ζει με την οικογένειά της στο Ναύπλιο και επιστρέφει στο νησί όσο πιο συχνά μπορεί.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: