"Τρέχουμε όλοι μαζί" ήταν ο τίτλος της τελευταίας εκδήλωσης του φετινού φεστιβάλ "Ταιριάζουμε στην Αίγινα", του δεύτερου που διοργανώθηκε στο νησί. Ένα συμβολικός αγώνας δρόμου στο κέντρο της Αίγινας όπου άνθρωποι κάθε ηλικίας έτρεξαν με την ελπίδα για ένα ομορφότερο κόσμο, όπου δεν χωρούν προκαταλήψεις. Ανάμεσα στους δρομείς έδωσε το παρών κι ο αγαπητός σε όλους σκηνοθέτης Μανούσος Μανουσάκης, ο οποίος και χαιρέτησε την εκδήλωση. Η όμορφη πρωτοβουλία ολοκληρώθηκε με κλήρωση δώρων για όσους συμμετείχαν.
Το φεστιβάλ ολοκληρώθηκε, όμως μία καινούργια προσπάθεια ξεκινά, καθώς πολύ σύντομα τα μέλη των δύο συλλόγων που διοργάνωσαν το φεστιβάλ θα έχουν τη δική τους εκπομπή μέσα από το ραδιόφωνο του Aegina Portal, μένοντας σταθερά συντονισμένοι με το νησί!
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: