Πρεμιέρα αύριο Πέμπτη για το Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης, το οποίο στο πλαίσιο των περιφερειακών του εκδηλώσεων, φιλοξενείται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στην Αίγινα. Οι προβολές θα διαρκέσουν από την Πέμπτη 5 έως και την Κυριακή 8 Ιουνίου, με είσοδο ελεύθερη για το κοινό και προβολές θα ξεκινούν στις 21:15. Η θεματολογία είναι περιλαμβάνει: πολιτικά, κοινωνικά, περιβαλλοντικά, ιστορικά, νοσταλγικά και εκπαιδευτικά θέματα, ντοκιμαντέρ υψηλής ποιότητας, σύμφωνα με τα κριτήρια του Φεστιβάλ Ντοκιμαντερ Θεσσαλονίκης.
Για αυτή την πρωτοβουλία μίλησε σήμερα στο Aegina Portal εκ μέρους της Elibo Productions που διοργανώνει το φεστιβάλ στην Αίγινα ο κύριος Ηλίας Μπόβαλης. Να σημειώσουμε ότι η είσοδος είναι ελεύθερη, αλλά στην είσοδο αντί εισιτηρίου θα συγκεντρώνονται τρόφιμα μακράς διαρκείας από την ομάδα Αίγινα Εθελοντής. Το φεστιβάλ διοργανώνεται από την ELIBO PRODUCTIONS , με την υποστήριξη της YELLOW FISH , και φυσικά το κινηματογράφο ΑΝΕΣΙΣ.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: