Με μεγάλη συμμετοχή κοινού, ξεκίνησε χθες το 2ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης στην Αίγινα, που πραγματοποιείται και φέτος στον θερινό κινηματογράφο "Άνεσις". Το πρόγραμμα της χθεσινής ημέρας περιελάμβανε τρεις ταινίες: το "Οδοιπορικό στους Δελφούς", τις "Σταγόνες" και "Η τέχνη της κρίσης, η περίπτωση του θεάτρου". Το πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας συνεχίζεται σήμερα με τρεις ακόμη ταινίες και τις προβολές να ξεκινούν στις 21:15.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό, ωστόσο όποιος το επιθυμεί, στην είσοδο του κινηματογράφου Άνεσις, θα μπορεί να προσφέρει τρόφιμα μακράς διαρκείας που συγκεντρώνονται από το σύλλογο "Αίγινα Εθελοντής".
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: