Σε χαλαρούς ρυθμούς κινήθηκε η πρώτη βραδιά στην εμπορική έκθεση του 6ου Φεστιβάλ Φιστικιού στην παραλία της Αίγινας, με την προσέλευση του κόσμου τις βραδινές ώρες, να είναι μάλλον ικανοποιητική, δεδομένων πάντα των συνθηκών. Οι βόλτες στα περίπτερα, η live μουσική από το "Band story" στην Παλαιά Προβλήτα και τα εγκαίνια της έκθεσης κεραμικής στην ιχθυαγορά, ήταν τα κυρίαρχα στοιχεία της πρώτης βραδιάς.
Σήμερα το πρωί από η εμπορική έκθεση στην παραλία της Αίγινας θα υποδεχθεί τους μαθητές του νησιού, καθώς είναι η ημέρα επίσκεψης των σχολείων στους χώρους της γιορτής, ενώ στις 11 π.μ. η ιστορικός Ελένη Ζαχαρίου θα ξεναγήσει τους επισκέπτες του φεστιβάλ στον αρχαιολογικό χώρο της Κολώνας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: