"Ο χρόνος κυλά και η φιστικιά γεννά", είναι ο τίτλος του παιχνιδιού που έχουν επιμεληθεί τα μέλη του Σώματος Ελληνικού Οδηγισμού, και που έχει ως στόχο τη βιωματική εκπαίδευση των παιδιών, μέσα από την αλληλουχία των εποχών του χρόνου με φόντο το υπέροχο δέντρο και τον καρπό της φιστικιάς. Από τις 10 σήμερα το πρωί η αυλή στον Πύργο του Μαρκέλλου έχει μετατραπεί σε ένα τεράστιο παιχνίδι, όπου τα παιδιά θα μάθουν πολλά χρήσιμα πράγματα για τη φιστικιά, παίζοντας και διασκεδάζοντας.
Τα παιδιά μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος εκτός από τις πολύτιμες γνώσεις που θα αποκομίσουν, θα πάρουν ως δώρο και ένα βραχιόλι στολισμένο με τον καρπό της φιστικιάς. Για αυτή την προσπάθεια μίλησε στο Aegina Portal η κυρία Λίτσα Σκούντρα, Έφορος Περιφέρειας Δυτικής Αττικής και Σαρωνικού του Σώματος Ελληνικού Οδηγισμού.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: