Είναι η τρίτη συνεχή χρονιά που η Βάσω Καλουδιώτη επιμελείται την έκθεση των κεραμιστών της Αίγινας στην ιχθυαγορά του νησιού. Από όποια πλευρά και να το δει κανείς είναι μία εμπειρία! Το πιο πολυσύχναστο σημείο της παλιάς αγοράς του νησιού, αλλάζει χρήση και φιλοξενεί στους μαρμάρινους πάγκους του τις δημιουργίες των κεραμιστών που ζουν στην Αίγινα. Πρόκειται για την έκθεση με τίτλο: "Οι κεραμίστες της Αίγινας εκθέτουν για 3η χρονιά στην Ψαραγορά". Ο χώρος και με αυτή του την ιδιότητα, αγαπήθηκε από την πρώτη στιγμή και ακτινοβολεί την έμπνευση των κεραμιστών σε όλες τις αποχρώσεις και τα σχήματα.
Οι ώρες λειτουργίας της έκθεσης είναι 20.30- 23.00
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: