![20230915_112719-periptero-mourtzis-00.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/20230915_112719-periptero-mourtzis-00.jpg)
Το κατάστημα "Μούρτζης" παρουσιάζει κάθε χρόνο στο περίπτερό του, στην εμπορική έκθεση του φεστιβάλ φιστικιού, μοναδικές γεύσεις και προτάσεις, με επίκεντρο το φιστίκι, που παράγει η οικογένεια Μούρτζη.
Ανάμεσα στα παραδοσιακά, χειροποίητα γλυκά, όπως οι κουραμπιέδες με φιστίκι ή η πάστα φιστικιού, που είναι μια πραγματική εμπειρία απόλαυσης, φέτος παρουσιάζονται νέες προτάσεις, που ήδη έχουν ενθουσιάσει όσους τις δοκίμασαν.
![20230915_112719-periptero-mourtzis-4.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/20230915_112719-periptero-mourtzis-4.jpg)
Πρόκειται για φιστίκια καπνιστά και φιστίκια με δενδρολίβανο, θυμάρι και σκόρδο, που προτείνονται ειδικά, μέσα από τη νέα συλλογή γεύσεων. Μαζί η "δικιά μας φλωρεντίνα με ανθό αλατιού", μια αναπάντεχη γευστική απόλαυση!
![20230915_112719-periptero-mourtzis.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/20230915_112719-periptero-mourtzis.jpg)
Στο περίπτερο του καταστήματος "Μούρτζης" ο επισκέπτης της εμπορικής έκθεσης, μπορεί να βρει ολόφρεσκα φιστίκια νέας σοδιάς, μαζί με μία τεράστια ποικιλία από εκλεκτά χειροποίητα προϊόντα φιστικιού, από το εργαστήρι της οικογένειας "Μούρτζη".