Στην αίθουσα του Λαογραφικού Μουσείου πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα, η παρουσίαση ενός νέου βιβλίου για την Αίγινα. Πρόκειται για το νέο βιβλίο της κυρίας Άντζης Ζησιμάτου - Δρούλια, το οποίο αναφέρεται στην γοητευτική ενδοχώρα της Αίγινας και παρουσιάζει τους ανθρώπους της και την καθημερινότητά τους μέσα από πλούσια λαογραφικά στοιχεία και πολλές εικόνες. Η παρουσίαση του βιβλίου έγινε από την ηθοποιό κυρία Κωνσταντίνα Μιχαήλ και τον εκπαιδευτικό κύριο Γιώργο Μπήτρο.
Την εκδήλωση προλόγισε ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής της 7ης Γιορτής Φιστικιού κύριος Γιώργος Καλόφωνος. Η παρουσίαση του βιβλίου έγινε στο πλαίσιο της 7ης Γιορτής Φιστικιού.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: