Η επιμέλεια της έκθεσης έκαναν η Βάσω Καλουδιώτη και η Ίρις Κρητικού. Με την ευκαιρία της έναρξης της λειτουργίας της, η Βάσω Καλουδιώτη μίλησε στο Aegina Portal τόσο για την έκθεση στον Πύργο Μαρκέλλου, όσο και για τις μεγάλες εκθέσεις του Γιάννη Μόραλη που εγκαινιάστηκαν πρόσφατα στην Αίγινα.
Η έκθεση συμπληρώνεται με συλλεκτικές μεταξοτυπίες του Γιάννη Μόραλη (έκδοση Γκαλερί Ζουμπουλάκη), καθώς και με πωλητήριο στον ισόγειο χώρο του Πύργου του Μάρκελλου με βιβλία και αντικείμενα από το Μουσείο Μπενάκη και το Μορφωτικό Ίδρυμα της Εθνικής Τραπέζης. Η έκθεση "Γιάννης Μόραλης: Μαθητές και Φίλοι", που διοργανώνεται στο πλαίσιο της 8ης Γιορτής Φιστικιού Αίγινας.
Ώρες λειτουργίας: 10.00–13.30 και 18.00–23.00 καθημερινά.