![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves6/20210902_200849-esperinos.jpg)
Με κάθε λαμπρότητα τελέστηκε σήμερα το απόγευμα, χοροστατούντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ ο αρχιερατικός εσπερινός, για τον εορτασμό της ανακομιδής των λειψάνων του Αγίου Νεκταρίου.
Αύριο το πρωί θα τελεστεί ο Όρθρος και η Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, προεξάρχοντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ. Η Λιτάνευση θα γίνει πέριξ του ναού μόνο από τους ιερείς.