Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Να σημειώσουμε ότι η Α.Ε. Σαρωνικός προπονείται κανονικά στο γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου Αίγινας, καθώς οι εργασίες αποψίλωσης του χλοοτάπητα γίνονται στο μισό γήπεδο. Η τοποθέτηση του χλοοτάπητα στη Κυψέλη αναμένεται να ξεκινήσει σύντομα. Ένα ακόμη θέμα που βρίσκει και αυτό τη λύση του είναι τα αποδυτήρια στο γήπεδο ποδοσφαίρου της Κυψέλης. Αυτός ο χώρος είχε παραχωρηθεί στο Τ.Τ. Αίγινας του Σώματος Ελληνικού Οδηγισμού για να τη λειτουργεί ως αίθουσα. Όμως πλέον δεν χρησιμοποιείται. Όταν ο χώρος του γηπέδου και οι εγκαταστάσεις γίνουν λειτουργικές, οι αθλητές της Α.Ε. Σαρωνικός θα ξεκινήσουν τις προπονήσεις τους εκεί.
Ο κύριος Λορέντζος εξηγεί ότι η προοπτική της ύπαρξης ενός γηπέδου ποδοσφαίρου έχει ενθουσιάσει τα παιδιά της περιοχής, που επισκέπτονται συχνά το σημείο για να δουν αν ολοκληρώθηκαν οι εργασίες.