![20240603_194958.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20240603_194958.jpg)
Η Δημοτική Επιτροπή "ΟΜΑΔΑ", με αφορμή τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Ποδηλάτου, πραγματοποίησε το απόγευμα της Δευτέρας, στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Κυψέλης, εκδήλωση με θέμα: "Αθλούμαι - Τρέφομαι - Προνοώ".
Την εκδήλωση χαιρέτησε ο αντιδήμαρχος κ. Νίκος Μαρίνος, προλόγισε και συντόνισε η κ. Φανή Κομηνιάδη, μέλος της επιτροπής.
![20240603_205626.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20240603_205626.jpg)
Ακολούθησαν ομιλίες από τον κ. Φώτη Ζεγκλή, ομοσπονδιακό προπονητή ποδηλασίας, εκπρόσωπο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας, τον κ Στενάκη Παναγιώτη, φυσικοθεραπευτή και την κ. Μπόγρη Μαρία, κλινική διαιτολόγο, διατροφολόγο.
Στην εκδήλωση παρουσιάστηκε βίντεο με ζωγραφιές μαθητών, από σχολεία της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης σχολείων της Αίγινας, με θέμα το ποδήλατο.