Η πρόσκληση αναφέρει: "Προσκαλούνται όσοι από τους συμπολίτες μας ενδιαφέρονται για θέματα υγείας (γιατροί, βοηθητικό ιατρικό προσωπικό, ενδιαφερόμενοι πολίτες) να καταθέσουν γραπτές ή προφορικές προτάσεις ή να εκδηλώσουν ενδιαφέρον να ασχοληθούν με κάποιο τομέα σχετικό με την Υγεία. Οι προτάσεις αυτές θα αποτελέσουν τον άξονα κίνησης για την επίλυση των μεγάλων προβλημάτων της Υγείας του νησιού μας, μέσα από ένα συντονισμό και κοινή δράση όλων των εμπλεκομένων με τα θέματα Υγείας (Κέντρο Υγείας, Νοσοκομείο «Άγιος Διονύσιος», ιδιώτες γιατροί).
Επικοινωνία γραπτή ή προφορική:
ΝΟΑ Αίγινας, υπόψη Νίκου Πτερούδη, τηλ. 6932443201
2ο ΔΗΜΟΤ.ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΙΝΑΣ, υπόψη Αντώνη Ντελή, τηλ. 6999023160
Mail επικοινωνίας:
Τα μέλη της διαπαραταξιακής Επιτροπής Υγείας του Δήμου:
Πτερούδης Νίκος, Σκαλτσιώτης Γιώργος, Θεριανός Στέλιος, Λαμπαδάριος Στέλιος, Αντώνης Ντελής".