Παρέμβαση για τους εμπρησμούς στην Αγία Μαρίνα, έκανε χθες ο Δημοτικός Σύμβουλος κύριος Φίλιππος Τζίτζης, μετά και την ενημέρωση που έκανε στο ραδιόφωνο του Aegina Portal ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Μεσαγρού κύριος Μανώλης Λεούσης. Στη συζήτηση που έγινε στο studio του ραδιοφώνου του Aegina Portal, συμμετείχε τηλεφωνικά ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης, ο οποίος παρέθεσε τα δεδομένα του ζητήματος, ωστόσο δήλωσε άγνοια για τις πρόσφατες εξελίξεις του Σαββατοκύριακου, εξηγώντας ότι έλειπε εκτός Αίγινας για υποθέσεις του Δήμου.
Ο κύριος Φίλιππος Τζίτζης είχε κάνει παρέμβαση στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 18 Νοεμβρίου για το ίδιο θέμα. Ο κύριος Τζίτζης ζήτησε από τον κύριο Μούρτζη να κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες, ώστε να μην επαναληφθούν αυτού του είδους οι ενέργειες. Από την πλευρά του ο κύριος Μούρτζης τόνισε ότι θα κάνει τα πάντα ώστε να κινητοποιήσει και πάλι κάθε διαθέσιμο μηχανισμό. Αναλυτικά η συζήτηση στο video από την χθεσινή εκπομπή.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: