Μία επετειακή χρονιά, ένας κύκλος προσφοράς στον πολιτισμό και την Αίγινα ολοκληρώθηκε χθες, με όσους αγάπησαν όλα αυτά τα χρόνια τη διοργάνωση, να εύχονται ότι αυτός ο δημιουργικός κύκλος θα γίνει αφετηρία για περισσότερα μουσικά περισσότερα επιτεύγματα στο μέλλον, του χρόνου, το επόμενο καλοκαίρι.
Ελπίζουμε ότι σύντομα θα είμαστε σε θέση να φιλοξενήσουμε στο ραδιόφωνο του Aegina Portal την κυρία Ντόρα Μπακοπούλου, για να θυμηθεί και να αναπολήσει όλες εκείνες τις βραδιές του φεστιβάλ που σημάδεψαν τη διοργάνωση και τους ανθρώπους της και να μοιραστεί με τους ακροατές του ραδιοφώνου τις κορυφαίες στιγμές του.